Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Prezydent Joe Biden zdradza swoje plany na rynku kryptowalut – co wydarzy się naprawdę?

12 lutego 2024 | 15:16

# Prezydent Joe Biden przypadkowo związany z Bitcoinem – co wydarzyło się naprawdę?

Niektórzy mogli być zaskoczeni, gdy prezydent Joe Biden opublikował na swoich profilach Twitter i Instagram zdjęcie z jego wizerunkiem, na którym widoczne były „oczy laserowe”. Dodatkowo do zdjęcia był dołączony podpis „tak, jak to zaplanowaliśmy”. Zarówno sama fotografia, jak i podpis wywołały wiele spekulacji i pytań na temat powiązań Joe Bidena z kryptowalutą Bitcoin.

## Background wydarzenia

Podpis „tak, jak to zaplanowaliśmy” można było zinterpretować jako nawiązanie do zwycięstwa Kansas City Chiefs nad San Francisco 49ers w Super Bowl 2024. Fotografia została opublikowana krótko po zakończeniu meczu, co sugerowało, że była to forma świętowania zwycięstwa zespołu. Jednakże, sama obecność „oczy laserowe” na zdjęciu budziła pytania – co to może oznaczać?

## Mem „Dark Brandon” i kryptowaluty

Okazało się, że „oczy laserowe” były częścią mema o nazwie „Dark Brandon”. Meme przedstawia mroczną osobowość online przypisywaną Joe Bidenowi przez jego zwolenników. Ten mem był używany w różnych kontekstach, aby świętować osiągnięcia polityczne Bidena. Wielu w społeczności kryptowalutowej odebrało to jako subtelne poparcie dla Bitcoina.

## Reakcje społeczności kryptowalutowej

Po opublikowaniu zdjęcia, społeczność kryptowalutowa szybko zareagowała. Jedno z pytań, które pojawiło się po wpisie na Twitterze, dotyczyło konsekwencji dla wykresu ETH/BTC. Bankless, popularny serwis kryptowalutowy, zwrócił uwagę na to pytanie. Ponadto, anonimowy użytkownik znany jako WhalePanda pośrednio oskarżył Bidena o „kulturową aproprijację”, sugerując, że prezydent wykorzystuje trendy związane z kryptowalutami dla własnej korzyści.

## Brak jasnego poparcia dla kryptowalut

Warto jednak zauważyć, że prezydent Joe Biden nie wyraził żadnego jasnego poparcia dla kryptowalut, w tym również dla Bitcoina. Wszelkie spekulacje na ten temat są więc spekulacjami bezpodstawnymi. Bardzo mało prawdopodobne, aby Biden opublikował coś, co miało bezpośredni związek z konkretną kryptowalutą.

## Trend laserowych oczu i kryptowaluty

Trend związany z laserowymi oczami pochodzi z kampanii w mediach społecznościowych, które miały na celu doprowadzenie do wzrostu ceny Bitcoina do 100 000 dolarów do końca 2021 roku. Poparcie dla tego celu wyrazili znani i wpływowi ludzie, tacy jak zawodnik NFL Tom Brady, socialite Paris Hilton i przedsiębiorca Elon Musk, którzy również zamieścili na swoich profilach zdjęcia z „oczyma laserowymi”.

Podsumowując, opublikowanie przez prezydenta Joe Bidena zdjęcia z „oczyma laserowymi” nie miało bezpośredniego związku z poparciem dla kryptowalut. Wszelkie interpretacje w tym zakresie są jedynie spekulacjami społeczności kryptowalutowej. Warto zachować rozsądek i wyciągać wnioski na podstawie rzeczywistych działań i deklaracji polityków.