Opcje na ETF Bitcoin – decyzja SEC opóźniona


SEC opóźnia decyzję dotyczącą opcji na ETF Bitcoin na NYSE

Decyzja Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w Stanach Zjednoczonych dotycząca zezwolenia dla New York Stock Exchange (NYSE) na oferowanie handlu opcjami na spotowe notowane fundusze ETF Bitcoin została opóźniona. Informacja ta została ogłoszona 8 kwietnia 2024 r. i dotyczy proponowanego handlu opcjami związanymi z takimi funduszami jak Bitwise Bitcoin ETF (BITB) czy Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Wniosek o zmianę przepisów wymaga dodatkowego czasu

SEC podała, że potrzebuje więcej czasu na rozważenie proponowanej zmiany w przepisach związanych z oferowaniem opcji na ETF Bitcoin na NYSE. Opcje są produktami finansowymi, które dają traderom możliwość spekulowania na rynku przy użyciu dźwigni finansowej. Oznacza to, że inwestorzy mogą zawierać zakłady co do przyszłej ceny Bitcoina, minimalizując przy tym ryzyko finansowe.

Oczekiwane korzyści dla rynku w razie zatwierdzenia opcji

W przypadku zatwierdzenia opcji dla spotowych ETF na Bitcoin, takich jak Bitwise i Grayscale, spodziewane jest, że przyczyni się to do bardziej stabilnego i zdrowego rynku kryptowalut. Dyrektor generalny Grayscale Investments, Michael Sonnenshein, wyraził nadzieję na pozytywny wpływ wprowadzenia opcji na rynek już w lutym 2024 r.

NYSE, Nasdaq i Cboe składają propozycje handlu opcjami

New York Stock Exchange złożyło formularz 19b-4 w dniu 12 stycznia, proponując handel opcjami na ETF Bitcoin, natomiast Nasdaq i Cboe również zgłosiły własne propozycje 19 stycznia. Opóźnienie w decyzji SEC jest zbieżne z podobnym wynikiem w przypadku Nasdaq, który również niedawno starł się o zgodę na handel opcjami na iShares Bitcoin Trust (IBIT) BlackRock.

Branża kryptowalut obserwuje uważnie rozwój sytuacji związanej z opcjami na ETF Bitcoin na NYSE, czekając na ostateczną decyzję SEC, która może mieć istotny wpływ na funkcjonowanie rynku.