Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

„Ustawa w USA przeciwko Centralnej Bankowej Walucie Cyfrowej – co to oznacza dla obywateli?”


Izba Reprezentantów USA głosuje za ustawą przeciwko Centralnej Bankowej Walucie Cyfrowej (CBDC)

Izba Reprezentantów USA przyjęła niedawno ustawę, która ma na celu zapobiec wprowadzeniu Centralnej Bankowej Waluty Cyfrowej (CBDC) przez Rezerwę Federalną bez zgody Kongresu. Inicjatywa ta, pod nazwą CBDC Anti-Surveillance State Act, została zaproponowana przez Reprezentanta Toma Emmera i zyskała poparcie 216 osób, w tym 213 Republikanów i 3 Demokratów.

Ochrona amerykańskich wartości finansowych i prywatności

Ustawa Reprezentanta Emmera ma na celu ochronę amerykańskich wartości finansowych i prywatności przed ewentualną emisją narzędzia nadzoru finansowego przez nie wybranych biurokratów. Emmer podkreśla, że decyzje dotyczące waluty cyfrowej USA powinny pozostać w rękach obywateli i odzwierciedlać ich wartości.

Represje wobec kryptoaktywów

CBDC Anti-Surveillance State Act to trzecia ustawa skoncentrowana wyłącznie na kryptoaktywach, rozpatrywana przez Izbę Reprezentantów w tym miesiącu. Poprzednie inicjatywy dotyczyły bankowości kryptoaktywów oraz Financial Innovation and Technology for the 21st Century Act.

Republikanie wspierają zmiany w regulacjach

Republikanie wspierający te ustawy dążą do ułatwienia działalności firm związanych z kryptoaktywami w USA i zmniejszenia restrykcji narzuconych przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Ustawa Emmera: ochrona przed nadużyciami

Ustawa Reprezentanta Emmera ma na celu zapobieżenie potencjalnemu wykorzystaniu kryptoaktywów przez rząd i bank centralny do celów nieuczciwych, takich jak nadzór nad transakcjami oraz kontrola życia obywateli.

Kontrowersje wokół CBDC

Republikanie i niektórzy demokraci popierający ustawę obawiają się, że Centralna Bankowa Waluta Cyfrowa mogłaby naruszać prywatność obywateli i preferują zastosowanie prywatnych stabilnych kryptowalut jako alternatywy.

Opozycja Demokratów

Demokraci, którzy sprzeciwiają się tej inicjatywie, widzą w CBDC potencjalne korzyści, takie jak wzrost siły dolara na arenie międzynarodowej oraz przewagę USA w projektowaniu własnej waluty cyfrowej.

Różnorodne opinie polityków

Politycy z obu stron spektrum, zarówno Republikanie wspierający ustawę Emmera, jak i Demokraci przeciwnej frakcji, prezentują różne argumenty dotyczące korzyści i zagrożeń związanych z ewentualnym wprowadzeniem Centralnej Bankowej Waluty Cyfrowej w Stanach Zjednoczonych.