Jerome Powell o regulacjach dla stablecoinów: nowe ramy dla cyfrowego świata finansów


Jerome Powell popiera regulacje dla stablecoinów

Przewodniczący Federalnego Rezerwowego Banku Stanów Zjednoczonych, Jerome Powell, wziął udział w spotkaniu z demokratami w Izbie Reprezentantów, gdzie poruszono kwestię potrzeby stworzenia ram regulacyjnych dla stablecoinów. Powell poparł negocjacje dotyczące przyszłej ustawy regulującej te cyfrowe waluty podczas prywatnego spotkania z Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów.

Wsparcie dla ustaleń dotyczących stablecoinów

Na spotkaniu uczestnik poinformował, że Powell poparł ustalenie wytycznych regulacyjnych dla stablecoinów, wyrażając zadowolenie z postępów w opracowywaniu odpowiednich ram dla tego sektora. To ważny sygnał dla rynku finansowego, który oczekuje jasnych regulacji.

Cyfrowy dolar i badania dotyczące CBDC

Podczas spotkania Powell wypowiedział się również na temat cyfrowych walut emitowanych przez banki centralne (CBDCs), informując, że Rezerwa Federalna przeprowadziła badania dotyczące potencjalnego cyfrowego dolara. Jednakże, formalne zatwierdzenie CBDC przez Kongres jest jeszcze przed nami, a decyzja w tej kwestii będzie wymagała ustawowej akceptacji.

Ryzyka i korzyści związane z cyfrowym dolarem

Jerome Powell podkreślił wcześniej, że cyfrowe waluty, w tym cyfrowy dolar, niosą za sobą zarówno ryzyka, jak i potencjalne korzyści. Aktualnie Kongres prowadzi negocjacje w sprawie ustawy regulującej stablecoiny, co może wpłynąć na nadzór nad sektorem oraz ewentualne wdrożenie CBDC.

Polityka Rezerwy Federalnej i zmiany gospodarcze

Powell, jako przewodniczący Rezerwy Federalnej, znajduje się w centrum podejmowania decyzji dotyczących polityki pieniężnej w odpowiedzi na zmieniające się warunki gospodarcze. Jego zaangażowanie w regulacje dotyczące cyfrowych walut oraz stablecoinów odzwierciedla troskę o stabilność finansową i nowoczesność sektora finansowego.