Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Hongkong: Nowa faza programu e-HKD w drodze


Władze Hongkongu uruchamiają drugą fazę programu e-HKD

Władze Hongkongu ogłosiły rozpoczęcie drugiej fazy programu pilotażowego e-HKD, skupiającej się na badaniu wartości dodanej poprzez programowalność, rozliczenia atomowe i tokenizację przyszłej cyfrowej waluty centralnej e-HKD.

Badania o nowych przypadkach użycia

Faza ta obejmie nowe przypadki użycia, wykraczające poza zakres eksplorowany w poprzedniej fazie. Rozszerzony „piaskownica” e-HKD, związany z projektem Ensemble, ma przyspieszyć testowanie i rozwój przypadków użycia oraz ułatwić badanie interoperacyjności międzybankowej.

Decyzja dotycząca CBDC

Nie jest jeszcze jasne, czy Hongkońska Władza Monetarna (HKMA) postawi na Central Bank Digital Currency (CBDC). Badania będą kontynuowane, aby ocenić rolę CBDC w przyszłym cyfrowym krajobrazie finansowym.

Współpraca z organizacjami i interesariuszami

Organizacje mogą aplikować do udziału w drugiej fazie programu do połowy maja. HKMA zapowiedziała dalszą współpracę z lokalnymi i międzynarodowymi interesariuszami w najnowszych kwestiach dotyczących CBDC.

Projekt Ensemble

Projekt Ensemble został ogłoszony przez władze Hongkongu w ciągu ostatniego roku, mając na celu testowanie przypadków użycia związanych z tokenizacją. Przedsięwzięcia te mogą obejmować różne obszary, od kredytów węglowych po zarządzanie skarbowe.

Pierwsza faza pilotażu CBDC

Pod koniec października ubiegłego roku HKMA zakończyła pierwszą fazę pilotażu CBDC, która wykazała potencjał poprawy ochrony konsumentów i budowania zaufania dzięki inteligentnym umowom pomiędzy firmami i konsumentami.

Jak można zauważyć, Hongkong aktywnie eksploruje możliwości związane z cyfrowymi walutami centralnymi, dążąc do zrozumienia potencjalnych korzyści oraz implementacji innowacyjnych rozwiązań w obszarze finansów.