Reklama:

Quark

Partnerzy Serwisu:

Quark
Polskie Stowarzyszenie Bitcoin

Gluwa: Innowacyjne rozwiązania dla rozwoju cyfrowego Nigerii


CEO Gluwa spotyka się z Wiceprezydentem Nigerii

Spotkanie CEO Gluwa, Tae Oh, z Wiceprezydentem Nigerii, Kashimem Shettim, było kluczowym krokiem w zaangażowaniu firmy w rozwój sektora cyfrowego i kreatywnego w tym kraju. Omawiano potencjalne wspólne działania mające na celu poprawę krajobrazu cyfrowego Nigerii poprzez wykorzystanie technologii finansowej do poprawy infrastruktury dla obywateli.

Memorandum o Porozumieniu z Bankiem Centralnym Nigerii

Gluwa podpisała Memorandum o Porozumieniu z Bankiem Centralnym Nigerii w celu zwiększenia adopcji eNairy jako agent partnera. Planuje także wprowadzić innowacyjne rozwiązanie ISP oparte na satelicie, mające na celu zapewnienie łączności internetowej w obszarach wiejskich.

Transformacja cyfrowa Nigerii

Celem Gluwa jest współpraca z Wiceprezydentem Kashimem Shettimą w dziedzinie przyczyniania się do planów transformacji cyfrowej Nigerii. Partnerstwo między Bankiem Centralnym Nigerii a Gluwa Nigeria ma na celu wykorzystanie technologii blockchain do poprawy włączenia finansowego, funkcjonalności eNairy i innowacji finansowej.

Technologia Credal w platformie eNairy

Gluwa integruje swoją technologię Credal do platformy eNairy, co ułatwia tworzenie „reputacji kredytowej” dla użytkowników eNairy, przyczyniając się do zwiększenia włączenia finansowego. Platforma Gluwa to innowacyjne rozwiązanie blockchainowe, dedykowane dokumentowaniu i łączeniu transakcji kredytowych, tworzeniu historii kredytowej i ocenie spłaty pożyczek.

Współpraca z partnerami technologicznymi i fintechowymi

Dzięki współpracy z partnerami technologicznymi i fintechowymi, takimi jak Aella, Gluwa usprawnia finansowanie kapitałowe, tworzenie historii kredytowej i budowanie zaufania wśród milionów osób i firm pozbawionych dostępu do usług finansowych.

Gluwa angażuje się aktywnie w rozwój sektora cyfrowego Nigerii, wprowadzając innowacje technologiczne i finansowe, które mają znaczący wpływ na poprawę infrastruktury cyfrowej kraju oraz zwiększenie włączenia finansowego jego obywateli. Działania firmy mają na celu wspieranie transformacji cyfrowej, rozwój technologii blockchain oraz ułatwianie dostępu do usług finansowych dla szerokiej grupy użytkowników.